Katarzyna Czinczoll-Słupska – onoterapeuta, alpakoterapeuta, instrukor hipoterapii, instruktor felinoterapii, instruktor dogoterapii, instruktor rekreacji ruchowej, instruktor praktycznej nauki zawodu, hortiterapeuta, terapeuta zajęciowy, trener TUS I i II stopnia, trener technik relaksacyjnych, hodowca osłów specjalizujący się w hodowli osłów terapeutycznych, wiceprezes PSHO ds onoterapii, dyrektor Akademii Animaloterapii.
Aktywnie uczestniczy w wielu projektach animaloteraputycznych na rzecz osób z niepełnosprawnościami promując zdrowy styl życia zgodny z naturą.
Grażyna Korasiak – neurologopeda, terapeuta wczesnej interwencji, certyfikowany terapeuta SI, terapeuta ręki, logorytmik, trener biznesu, nauczyciel akademicki.
Organizator turnusów logopedyczno-terapeutycznych z udziałem osłów przy Hodowli Osłów Lubachów
Marzena Jagielska - pedagog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, terapeuta Biofeedback, terapii ręki i kinezjologii edukacyjnej, diagnosta rozwoju dziecka metodą Monachijskiej Funkcjonalnej Skali Rozwojowej. Od 10 lat pracuje z dziećmi z zaburzeniami rozwoju, prowadzi warsztaty dla rodziców i szkolenia dla terapeutów.
Sara Valentini Pstrong - z wykształcenia jest lekarzem weterynarii, specjalizacja koniowate, które zdobyła na Uniwersytecie w Padwie we Włoszech.Ukończyła kursy Animaloterapii i Instruktorów psów we Włoszech w „SIUA” (Scuola di interazione uomo-animale”) w „Szkole Interakcji Człowiek-Zwierze”. Pracowała w tej szkole SIUA jako wykładowca podczas kursów dla Instruktorów i Dogoteraupeutów. Prowadziła też i brała udział w projektach Dogoterapii we Włoszech. Po zdobyciu formalnego tytułu z Onoterapii w „La citta’ degli asini” we Włoszech teraz tę wiedzę przenosi na grunt polski, gdzie od czterech lat wraz z mężem w Fundacji „Toskania Kociewska”, prowadzone są zajęcia onoterapeutyczne. Od paru lat po rozszerzeniu o działania rekreacyjno-edukacyjno-terapeutyczne przy udziale zwierząt, szczególnie osłów promują różne aktywnośći przy udziale zwierząt łącząc je ze zdrowym i aktywnym stylem życia. Jest aktualnie Opiekunem w projekcie pilotażowym „Gospodarstwo Opiekuńcze „ gdzie opiekuję się codziennie ludźmi z niepełnosprawnością umysłową angażując ich w zajęciach animaloteraupeutycznych i kulinarnych.
Arkadiusz Pstrong
Wiktoria Karpowicz - psycholog, terapeutka w trakcie szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej, felinoterapeuta i behawiorystą COAPE. Pracuje w roli felinoterapeuty w gabinecie rehabilitacji zwierząt VitaVet - projektuje i prowadzi zajęcia terapeutyczne z udziałem kota dla dzieci i młodzieży. Należy do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo-Behawioralnej, Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE (w roli członkini Zarządu).
Katarzyna Gajewska - technik weterynarii i zoopsycholog – specjalistą w terapii zaburzeń zachowania kotów, zoofizjoterapeuta, felinoterapeuta, dietetyk psów i kotów. Autorką i współautorka kursów dla właścicieli i opiekunów zwierząt towarzyszących. Członek Polskiej Federacji Felinologicznej FPL. Hodowca Kotów Rasowych specjalizującą się w hodowli kotów terapeutycznych.
Justyna Walas – psycholog, trener, coach, w trakcie szkolenia z psychodramy (metody psychoterapii wykorzystującej elementy teatru, odgrywania ról). W pracy korzysta z technik arteterapeutycznych, pracy z ciałem, treningu uważności (mindfulness). Z onoterapią związana od 4 lat, pełni funkcję opiekuna psychologicznego podczas turnusów terapeutycznych z udziałem osłów.
Elżbieta Szejn-Grycel – fizjoterapeuta, instruktor zdrowy kręgosłup, instruktor pilates, onoterapeuta
Dominika Stefanicka-Stama – pedagog, tyflopedagog, arteterapeuta, onoterapeuta
Dariusz Kawecki - pedagog, tyflopedagog, biblioterapeuta, terapeuta uzależnień, onoterapeuta
Gabriela Jastrzębska – pielęgniarka, licencjonowany instruktor fitness , kynoterapeuta,
alpakoterapeuta, onoterapeuta, praktyk TSR oraz terapii dla DDA i DDD
Joanna Małecka - oligofrenopedagog i polonista z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi , młodzieżą z dysfunkcjami oraz z seniorami. Wolontariusz prowadząca warsztaty zielarskie i hortiterapeutyczne. Właścicielka Przystanku Kreatywnego.
Katarzyna Łoza-Prostak - oligofrenopedagog, od 2001 pracownik Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Sybiraków w Oleśnicy. Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania „Edukacja” oraz Dolnośląskiej Szkoły Wyższej - edukacja przedszkolna. Nauczyciel w przedszkolu specjalnym nr 5 w Oleśnicy, dogo- i felinoterapeuta. W pracy z podopiecznymi na co dzień wykorzystuje m. in. formy komunikacji alternatywnej,muzykoterapię, terapię behawioralną. Prekursorka w zakresie gallo- i królikoterapii.
Agnieszka Skowrońska-Ryk – kynoteraputa, zoofizjoterapeuta, zoopsycholog i trener psów.
Joanna Kobus Marczak - architekt krajobrazu pracujący w szkole ponadgimnazjalnej w charakterze nauczyciela przedmiotów zawodowych. Jej pasją jest hortiterapia, której tajniki zgłębiła podczas studiów podyplomowych z zakresu hortiterapii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Jest członkiem inicjatywy społecznej ZIELONY WARSZTAT grupa hortiterapeutów (fb Zielony Warsztat grupa hortiterapeutów), która zajmuje się szerzeniem wiedzy na temat ogrodoterapii poprzez prowadzenie wykładów, szkoleń i warsztatów o tematyce hortiterapeutycznej, przyrodniczej i florystycznej.
Programy kursów, szkoleń, wykładów są autorską pracą zbiorową, stanowiącą własność intelektualną AKADEMII ANIMALOTERAPII i są objęte ochroną prawną.